LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro pëson sërish rënie/ Kursi i këmbimit, 19 maj 2023

19 Maj 2023, 07:40, Ekonomi CNA
Euro pëson sërish rënie/ Kursi i këmbimit, 19 maj 2023
Foto ilustruese

Sot, më 19 maj 2023, dollari amerikan blihet me 103.5 lekë dhe shitet me 104.7 lekë.

Euro blihet me 111.8 lekë dhe shitet 112.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.2 lekë dhe shitet me 129.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.2 lekë, ndërsa në shitje me 115.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 76 lekë dhe në shitje me 78 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./ CNA.al

Euro pëson sërish rënie/ Kursi i këmbimit, 19 maj 2023

Lajmet e fundit nga