LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stop/ Arkitekti mori 1800 euro e u zhduk, çfarë ndodhi pas transmetimit?

19 Janar 2024, 22:38, Denoncim CNA

Stop/ Arkitekti mori 1800 euro e u zhduk, çfarë ndodhi pas

Në fund të dhjetorit trasmetuam rastin e qytetarit Edmond Sorra, i cili tha se prej tërmetit të vitit 2019 shtëpia iu dëmtua dhe duhet të rikonstruktohej. 

Ai mori një inxhinier për projektin dhe aplikimet në bashki për leje ndërtimi. Pasi futi në dorë 1800 euro dhe pasi leja e dytë u refuzua nga bashkia, arkitekti Arbër Marini, u zhduk.

Pas transmetimit tonë, zoti Sorra tregon se arkitekti i ktheu paratë e tij.

Edmond Sorra: Përshëndetje juve, përshëndetje “Stopit”, Saimirit dhe Gentit. Pas dhënies së këtij emisioni tek “Stopi” , inxhinieri u bë i gjallë, kontaktoi me mua, më solli lekët. 1 milionë shqiptare dhe 500 euro dhe u mbyll gjithçka kundrejt këtij inxhinieri që kishte mbi 1 vit që nuk bëhej i gjallë. Dua të falënderoj dhe njëherë përzemërsisht “Stopin”, juve si gazetare dhe gjithë shqiptarët shpresat tek ju i mbajnë. Shumë faleminderit!/ tvklan

Lajmet e fundit nga