LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stop/ I zhvatën 2 mijë dollarë qytetarit, reagimi i SPAK për inspektorët e IMT-së

17 Janar 2024, 21:05, Denoncim CNA

Stop/ I zhvatën 2 mijë dollarë qytetarit, reagimi i SPAK për

Ditën e djeshme, në emisionin “Stop” në Tv Klan, u transmetua denoncimi i një qytetari shqiptar që punon dhe jeton në një vend europian.

Ai mori leje për punime në njësinë numër 3, por e tejkaloi lejen, ndaj inspektorët e IMT-së i vunë gjobë dhe vendosën t’i pezullojnë punimet. Më pas, 4 inspektorë të tjerë, i kërkuan 2 mijë euro ose në të kundërt, punimet e bëra do të shembeshin.

Gjatë takimit me inspektorët, ranë dakord të merrnin 1500 dollarë si fillim, e më pas 500 të tjera, pasi t’i siguronin qytetarit akt-konstatimin e vendimit për shtëpinë.

Gjatë ditës së sotme, punonjës nga SPAK, morën materialet filmike në redaksinë e “Stop” në cilësinë e provës materiale, për hetimin ndaj inspektorëve të IMT-së Tiranë. /tvklan

Lajmet e fundit nga