LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paguhet nga taksat e shqiptarëve/ Makina e zv.ministrit të Brendshëm bllokon rrugën për orë të tëra

9 Mars 2023, 13:31, Denoncim CNA
Paguhet nga taksat e shqiptarëve/ Makina e zv.ministrit të
Foto ilustruese

Një denoncim ka mbërritur pranë redaksisë së CNA.al. Makina e zëvendësministrit të Brendshëm, Julian Hodaj, qëndron për orë të tëra, para pallatit pranë sheshit “Willson” duke bllokuar rrugën dhe duke krijuar shqetësim për drejtuesit e mjeteve.

Sipas denoncimit, makina merr fëmijët e zëvendësministrit, Hodaj i dërgon në shkollë, shëtit familjen e tij dhe më pas bllokon rrugën duke pritur urdhrat e shefit të tij për “destinacionet” e radhës.

Paguhet nga taksat e shqiptarëve/ Makina e zv.ministrit të

Ndërkohë që me taksat e shqiptarëve, paguhet shoferi, karburanti dhe qiraja e mjetit me të cilin zëvendësministri duket se e përdor për të shëtitur dhe për të bllokuar rrugën, duke u kthyer në një pengesë për qarkullimin./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga