LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dokumenti ekskluziv/ Qeveria i paguan 80 milionë lekë “Top Channel”-it për propagandë

8 Mars 2023, 13:33, Denoncim CNA

Dokumenti ekskluziv/ Qeveria i paguan 80 milionë lekë “Top

80 milionë lekë është paguar “Top Channel” për disa episode, në lidhje me një emision për “start-up”-et.

Dokumenti ekskluziv/ Qeveria i paguan 80 milionë lekë “Top

Qeveria shqiptare, me anë të ministres së Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjen, Edona Bilali dhe nëpërmjet agjencisë shqiptare të zhvillimit të investimeve (AIDA), ka paguar “Top Channel”-in për disa emisione, me një mal me para.

Dokumenti ekskluziv/ Qeveria i paguan 80 milionë lekë “Top

Sipas të dhënave zyrtare që figurojnë në thesarin e shtetit janë 80 milionë lekë paguar në dy fatura “Top Channel”-it.

Dokumenti ekskluziv/ Qeveria i paguan 80 milionë lekë “Top

Një faturë shkon në vlerën 45 milionë lekë dhe një tjetër shkon te 35 milionë lekë.

Fatura prej 35 milionë lekësh është dhënë me datë 17.11.2022 dhe fatura tjetër prej 45 milionë lekësh është dhënë një muaj më vonë, me datë 29.12.2022.

Dokumenti ekskluziv/ Qeveria i paguan 80 milionë lekë “Top

Këto fatura justifikohen me vendimin e Qeverisë, numër 375, datë 1.06.2022 dhe me kontratën me numër 4 179, datë 15.08.2022.

Dokumenti ekskluziv/ Qeveria i paguan 80 milionë lekë “Top

Të gjitha këto pagesa janë kryer për disa emisione, ku nëpërmjet ministres Edona Bilali, agjencisë (AIDA), janë dhënë për promovimin e “start-up”-ve.

CNA.al ka munduar të sigurojë edhe të dhëna të tjera për këtë emision, i cili nuk është i vetmi që ka marrë fonde nga Qeveria.

Dokumenti ekskluziv/ Qeveria i paguan 80 milionë lekë “Top

Pasi “Top Channel” njihet dhe për disa miliona të marra nga kompanitë e aferës korruptive dhe pronarët e inceneratorëve, të cilët janë në ortakëri me pronarët e “Top Channel” me disa kompani që fillojnë në Bullgari dhe përfundojnë në Tiranë./CNA.al

Lajmet e fundit nga