LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dalin mesazhet/ Si po i bën Veliaj presion administratës para zgjedhjeve

30 Mars 2023, 17:29, Denoncim CNA
Dalin mesazhet/ Si po i bën Veliaj presion administratës para
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj

Zëdhënësja e fushatës së kandidatit të opozitës për Tiranën, Silvi Bardhi, ka publikuar disa mesazhe, me të cilat ka denoncuar se kryebashkiaku Erion Veliaj po i bën presion administratës.

Sipas mesazheve, Veliaj ka detyruar punonjësit e administratës të shpërndajnë një meme për Belind Këlliçin.

Me anë të një statusi në rrjette sociale, Bardhi deklaron se kryebashkiaku po ushtron trysni nëpërmjet platformës aktivisti.

Denoncimi i Silvi Bardhit:

Veliaj shton presionin ndaj administratës para zgjedhjeve. Me Belindin nëpunësit do çlirohen nga kjo dhunë.

Dalin mesazhet/ Si po i bën Veliaj presion administratës para

Dëshmi të reja dalin çdo ditë për presionin që Erion Veliaj ushtron ndaj administratës, duke u kërkuar me detyrim angazhimin në rrjetet sociale për shprehje pëlqimi apo shpërndarje të materialeve propagandistike.

Presioni ndaj administratës është i skajshëm, sidomos në rastet kur duhet sulmuar ose përbaltur kundërshtari.

Kjo foto tregon ankesën e një qytetari, që është vënë nën trysni me urdhër nga lart, ai dhe kolegët e tij, për të shpërndarë një video të përgaditur nga bashkia, ku atakohet Belind Kelliçi.

Platforma që përdoret, është aktivisti.

Denoncime të shpeshta vijnë nga nëpunësit e Bashkisë pranë Belind Këlliçit dhe shtabit të tij, ku shprehet revolta e administraës ndaj këtij shantazhi që ushtron Veliaj.

Kjo dhunë do të marrë fund shumë shpejt, më 14 maj. Me Belind Këlliçin Kryetar Bashkie, asnjë punonjës, asnjë burrë, grua, që mban familjen me punën e tij, nuk do të detyrohet të bëjë propagandë, apo të merret me politike, jashtë pëlqimit të tij./ CNA.al

Dalin mesazhet/ Si po i bën Veliaj presion administratës para

Lajmet e fundit nga