LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Wizz Air" anulon fluturimin/ Pasagjerët mbeten në aeroport pa asnjë shpjegim 

13 Dhjetor 2022, 17:02, Aktualitet CNA
"Wizz Air" anulon fluturimin/ Pasagjerët mbeten në aeroport
Foto ilustruese

Një udhëtim i kompanisë "Wizz Air" është anuluar nga kompania, duke lënë pasagjerët në pritje.

Bëhet fjalë për udhëtimin që duhej të nisej nga Tirana për në Eindhoven të Holandës.

Sipas denoncimeve të qytetarëve të ardhura në redaksinë e CNA.al, pasagjerët e linjës Tiranë- Eindhoven janë lajmëruar për anulimin e fluturimit vetëm 20 minuta para nisjes.

Qytetarët theksojnë se fluturimi nisje në orën 12:40 të mesditës u anulua pa asnjë shpjegim të qartë, por vetëm me pretekstin për arsye operacionale.

Ata deklarojnë për CNA.al se i janë djegur puna, hoteli dhe prenotimet e tjera. Udhëtarët janë shqetësuar nga vonesat, ndërsa kanë mbetur në aeroport.

Kujtojmë se jo pak herë udhëtarët janë ankuar për anulime dhe shtyrje të fluturimeve me kompaninë "Wizz Air"./ B.A. - CNA.al"Wizz Air" anulon fluturimin/ Pasagjerët mbeten në aeroport

"Wizz Air" anulon fluturimin/ Pasagjerët mbeten në aeroport

"Wizz Air" anulon fluturimin/ Pasagjerët mbeten në aeroport

Lajmet e fundit nga