LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Dy periudhat kur kriminaliteti arrin kulmin"/ Hoxha: Situata në botën e krimit pas zhdukjes së Ervis Martinajt

13 Dhjetor 2022, 14:37, Aktualitet CNA

"Dy periudhat kur kriminaliteti arrin kulmin"/ Hoxha: Situata në

Gazetari investigativ Artan Hoxha është shprehur se ka dy periudha kur ka një rritje të intensitetit të krimeve në Shqipëri.

Ai ka cilësuar muajin gusht dhe muajin dhjetor, si dy periudha ku rritet kriminaliteti në vend.

Sipas tij kjo ndodh për shkak se gjatë këtyre dy muajve vijnë emigrantët si dhe ulet vigjilenca e personave të përfshirë në krime.

Më tej Hoxha ka bërë apel që policia të rrisë masat mbrojtëse për qytetarët për të parandaluar kështu sa më shumë ngjarje kriminale.

Më tej Hoxha ka folur edhe lidhur me fatin e Ervis Martinajt, një nga personazhet më të përfolur të botës së krimit muajt e fundit. Sipas tij Martinaj u zhduk dhe që pas asaj kohe duket sikur bota e krimit ka rënë në një qetësi totale./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga