LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Wizz Air” anulon dy fluturime të tjera/ Nuk i jep asnjë shpjegim udhëtarëve

13 Dhjetor 2022, 19:55, Aktualitet CNA
“Wizz Air” anulon dy fluturime të tjera/ Nuk i jep asnjë
Foto ilustruese

Dy fluturime të tjera të kompanisë "Wizz Air" janë anuluar nga kompania.

Këtë radhë bëhet fjalë për udhëtimet nga Tirana në Piza dhe nga Piza në Tiranë.

CNA.al mëson se fluturimi Tiranë-Piza ishte planifikuar të nisej në orën 12:30, ndërsa Piza-Tiranë në orën 14:25.

Por pasagjerët janë njoftuar se fluturimet janë anuluar dhe nuk kanë marrë asnjë shpjegim se përse janë lënë në pritje.

Kujtojmë se CNA.al raportoi më parë se kompania "Wizz Air" ka anuluar sot udhëtimin që duhej të nisej nga Tirana për në Eindhoven të Holandës.

Sipas denoncimeve të qytetarëve të ardhura në redaksinë e CNA.al, pasagjerët e linjës Tiranë- Eindhoven janë lajmëruar për anulimin e fluturimit vetëm 20 minuta para nisjes pa një shpjegim të qartë./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga