LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis konferenca e kryetarëve/ Opozita bllokohet nga Garda

1 Nëntor 2023, 13:10, Aktualitet CNA

Nis konferenca e kryetarëve/ Opozita bllokohet nga Garda

Ka nisur në orën 13:00 mbledhja e Konferencës së Kryetarëve ashtu siç u paralajmërua më herët.

Opozita është bllokuar nga Garda, e cila nuk ka lejuar që deputetët e opozitës të ndërpresin mbledhjen.

Nga ana tjetër, ministri i Financave ka prezantuar projektbuxhetin e vitit 2024. 

Nga jashtë sallës së mbledhjes dëgjohen zërat e deputetëve, të cilët kërkojnë të hyjnë në mbledhje.

Kujtojmë se mbledhja do të zhvillohej në orën 10:00, por deputetët e opozitës nuk e kanë lejuar pasi janë përjashtuar nga Kuvendi për 10 ditë dhe si rrjedhojë nuk do të mund të marrin pjesë në mbledhje. / CNA

Lajmet e fundit nga