LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lefter Maliqi paraqitet në SPAK

1 Nëntor 2023, 11:35, Aktualitet CNA
Lefter Maliqi paraqitet në SPAK
Lefter Maliqi

Ish-kandidati i koalicionit “Bashkë fitojmë” për Bashkinë e Kuçovës, Lefter Maliqi, është thirrur ditën e sotme në SPAK në cilësinë e kallezuesit për krimet zgjedhore në zgjedhjet e 14 majit. 

Lefteri është paraqitur disa herë në Prokurorinë e Posaçme.

Më 21 korrik dorëzoi një tjetër padi ndaj kryetarit të bashkisë, Kreshnik Hajdari, në Prokurorinë e Posaçme SPAK dhe biznesmenit Pëllumb Salillari, si personi që ka financuar në zonë në blerjen e votave.

Edhe pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgjedhjet në Bashkinë Kuçovë, ku u rinumëruan 18 kuti, Maliqi hodhi akuza për krime zgjedhore./CNA

 

Lajmet e fundit nga