LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fluks në Kapshticë, shtohen lëvizjet në hyrje dhe dalje

7 Gusht 2023, 16:17, Aktualitet CNA

Fluks në Kapshticë, shtohen lëvizjet në hyrje dhe dalje

Hyrjet dhe daljet në vendin tonë vijojnë të jenë të larta gjatë këtij sezoni turistik.  Kjo ka shkaktuar dhe radhët e gjata në pikat e kalimit kufitar.

Në Kapshticë në 24 orët e fundit kanë hyrë mbi 6500 persona.

Policia kufitare shqiptare po punon me 6 sportele, ndërsa pala greke, me 3 sportele. 

Ditëve në vijim parashikohet që do të ketë akoma fluks të turistëve që vijnë në Shqipëri por edhe që dalin nga vendi.

Këtë vit shumë media të huaja i kanë kushtuar artikuj vendit tonë duke e konsideruar si një ndër vendet më atraktive dhe të lira për tu vizituar nga turistët./CNA.al

Lajmet e fundit nga