LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Peshkaqeni” Sulejmani kapet gjallë

6 Gusht 2023, 20:52, Aktualitet CNA

“Peshkaqeni” Sulejmani kapet gjallë

CNA denoncoi në disa ditë rresht Ed Sulejmanin, drejtorin e kufirit në Vlorë, të cilin ne e quajtëm “peshkaqeni” që kafshon detin.

Po, ishte e vërtetë gjithçka dhe u vërtetua së fundi.

Mesa duket shkrimet tona e zgjuan Ed Sulejmanin, njeriun arrogant që sulmonte bizneset dhe njerëzit e pajisur me dokumenta, me ushtarët e tij, për të marrë haraçin që kërkonte dhe nga ana tjetër në det bëhej kërdia.

Mesa duket policia u zgjua, zyrtarët dëgjuan dhe e panë se si qëndronte e vërteta.

Vetëm sot janë raportuar 12 mjete të bllokuara për të cilat pretendohet se Sulejmani i ka gjobitur.

Ku ishte Sulejmani deri më sot? Ku ishte fshehur Ed Sulejmani dhe ushtarët e tij?

Pamë se si u strehua, u mor dhe u mbrojt në avokaturë nga mediat e korruptuara të gjobaxhinjve të inceneratorëve, nga kamikazët që sot ndiqen penalisht nga gjykata dhe janë bashkëpunëtorë të krimit, që po hetohen nga drejtësia.

Atje u strehua Ed Sulejmani, “peshkaqeni” që kafshonte detet.

U strehua Ed Sulejmani për të gënjyer, për të shpifur, jo si një zyrtar i policisë duke reaguar me aksione dhe vepra konkrete, por kërkoi të fshihej pak komenteve fyese duke u marrë në mbrojtje nga media banditësh.

Kërkoi të zgjidhte problemet me telefonata dhe me takime por nuk ia doli dot dhe sot operacioni i policisë në Vlorë, gjobitja e 12 mjeteve lundruese, tregon edhe një herë se Ed Sulejmani flinte mbi to, i shikonte por nuk vepronte.

Ka qënë ndërhyrja e Drejtorisë së Përgjithshmë të Policisë së Shtetit , duke i kërkuar një aksion të plotë dhe Drejtorisë së Kufirit për të çuar në zbardhjen e skandalit të denoncuar 2-3 ditë rresht nga CNA.

Nga CNA ku ne theksuam se sulmoheshin në mënyrë të padrejtë biznese të liçensuara që kryenin aktivitet dhe profesionistë në det, ndërsa Ed Sulejmani dhe të tijët vazhdonn mbushnin xhepat me llokmat e atyre që ushtronin aktivitet të paligjshëm dhe strehohej tek banditët.

Po, tek bashkëpunëtorët e krimit që janë në hetim nga SPAK dhe nga prokuroria për shantazhe, gjobvënie, njerëz të lidhur me krimin ku gjeti strehë Sulejmani.

Nuk kishte ku të gjente vend tjetër, ajo do ishte zgjidhja më e mirë për të por koha tregoi dhe i dha të vërtetë denoncimit të bërë tek CNA se subjekte të ndryshme në mënyrë të paligjshme ushtronin aktivitet në bregdet.

Ndërsa, personat me dokumenta sulmoheshin, pengoheshin dhe abuzoheshin nga “peshkaqeni” Sulejmani, njeriu që në mënyrë arrogante dhe abuzive sot u kap dhe u provua se kishte lejuar të kryenin shkelje të ligjit.

Gjithçka e zbardhi aksioni nga Drejtoria e Kufirit në Tiranë pas denoncime të CNA.

Ne do të vazhdojmë denoncimet tona.

“Peshkaqeni” Sulejmani të bashkëpunojë me banditët me shpresën se do të shpëtojë lëkurën e tij.

 

Lajmet e fundit nga