LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Droga në repartin e Zall Herr-it, lihen në qeli 3 ushtarakët

7 Gusht 2023, 11:13, Aktualitet CNA
Droga në repartin e Zall Herr-it, lihen në qeli 3 ushtarakët
Foto nga operacioni i policisë

Të hënën, është dhënë masa e sigurisë "arrest me burg" për 3 ushtarakët e arrestuar në lidhje me parcelën e kanabisit që u zbulua në repartin ushtarak të Zall-Herr-it.

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën "arrest me burg" për ushtarakët me iniciale G.M, R. K dhe G.Zh. 

Kujtojmë se gjatë kontrollit në territorin e repartit ushtarak, u gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan 125 bimë kanabis.

3 punonjës të repartit ushtarak, me detyrë shefa seksioni, u vunë në pranga, ndërsa po hetohet në gjëndje të lirë, Komandanti i Repartit, zv/komandanti i togës dhe specialisti dhe magazinieri i repartit.

Ata akuzohen se me veprimet dhe mosveprimet e tyre, duke shpërdoruar detyrën, kanë lejuar kultivimin e bimëve narkotike në ambientet e repartit ushtarak./ CNA.al

Lajmet e fundit nga