LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklaratat e ministrit britanik për emigrantët shqiptarë/ Mesazhi i Begajt nga Lezha: Po ju bien më qafë

17 Janar 2023, 12:34, Aktualitet CNA
Deklaratat e ministrit britanik për emigrantët shqiptarë/ Mesazhi
Presidenti Bajram Begaj

Presidenti Bajram Begaj ka bërë homazhe në Lezhë, në rastin e 555-vjetorit të vdekjes të Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut.

Begaj, gjatë fjalimit të tij përmendi edhe deklaratat e ministrit britanik duke e thumbuar.

Presidenti tha se për të zgjidhur dëshpërimin e tyre, zyrtarët nuk duhet t'u bien më qafë shqiptarëve.

“Kastrioti është heroi ynë kombëtar sepse ne jemi mirënjohës për luftën, suksesin dhe shembullin. Por Gjergj Kastrioti ishte një shqiptar si të tjerë në mote e sot që kanë dashurinë për këtë popull dhe dinë të arrijnë suksesin për veten e të tjerët. Këta shqiptarë janë këtu dhe atje ku ka zyrtarë të lartë që duhet të zgjidhin dëshpërimin e tyre ditor duke i rënë më qafë emrit të shqiptarëve”, u shpreh ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga