LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla takim me ambasadorët/ Në fokus lufta kundër krimit

8 Gusht 2023, 12:43, Aktualitet CNA

Balla takim me ambasadorët/ Në fokus lufta kundër krimit

Ministri i Brebdshëm Taulant Balla, është takuar ditën e sotme me Ambasadorin e Republikës së Çekisë Karel Urban dhe me Ambasadorin e Mbretërisë së Vendeve të Ulëta Reinout Vos.

Balla shprehet se tematikë e diskutimit me sotme me Ambasadorin e Republikës së Çekisë, Karel Urban, kanë qënë mundësitë e bashkëpunimit të ngushtë mes dy vendeve në çështjet e sigurisë publike dhe për të marrë ekspertizë nga institucionet ligjzbatuese çeke në fushën e luftës kundër krimit ekonomik.

Balla takim me ambasadorët/ Në fokus lufta kundër krimit
Ministri i Brendshëm, Taulant Balla gjatë takimit me Ambasadorin e Republikës së Çekisë, Karel Urban

 

 Po ashtu, ministri Balla ka deklaruar se gjatë takimit me Ambasadorin e Mbretërisë së Vendeve të Ulëta, Reinout Vos, është diskutuar mbi bashkëpunim shumëplanësh me agjencitë ligjzbatuese hollandeze në luftën kundër krimit të organizuar si dhe mbi mundësitë e marrjes së ekspertizës në fushën e sigurisë publike.

Balla takim me ambasadorët/ Në fokus lufta kundër krimit
Ministri i Brendshëm, Taulant Balla gjatë takimit me Ambasadorin e Mbretërisë së Vendeve të Ulëta, Reinout Vos

  

 

 

Lajmet e fundit nga