LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj bën zhurmuesin/ Përplaset me Nikollën, kërkon Ramën në Kuvend

26 Janar 2023, 11:26, Aktualitet CNA
Alibeaj bën zhurmuesin/ Përplaset me Nikollën, kërkon
Foto ilustruese

Seanca parlamentare e ditës së sotme ka nisur me debate.

Deputeti Enkelejd Alibeaj ka bërë zhurmuesin në Kuvend, duke ndezur një debat me kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikollën.

Ai ka kërkuar që të ndryshohet rendi i ditës dhe që kryeministri Edi Rama të jetë prezent për të folur mbi skandalin e fundit në lidhje me arrestimin e ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, Charles McGonical, dhe lidhjet e tij me Ramën.

Lajmet e fundit nga