LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

55-vjeçari plagos me armë zjarri të riun në Malësi të Madhe

18 Shtator 2023, 16:11, Aktualitet CNA

55-vjeçari plagos me armë zjarri të riun në Malësi

Një 55-vjeçari ka plagosur me armë zjarri një 30-vjeçar në Malësi të Madhe.

Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti për motive të dobëta në vendin e quajtur “Qafa e Bardelecit”, në fshatin Vermosh.

Pas plagosjes një person me inicialet D. Q. ka tentuar të ndihmojë të plagosurin, por 55-vjeçari i ka dëmtuar atij automjetin si dhe e ka kanosur.

Policia me të marrë njoftimin ka shkuar në vendngjarje dhe pas disa minutash ndjekjeje ka vënë në pranga 55-vjeçarin me iniciale Gj. M.

I plagosuri M. P., 30 vjeç, ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vijim të veprimeve, nisi procedimi në gjendje të lirë për bashkëshorten e shtetasit Gj. M., shtetasen E. M., pasi ka qenë prezente gjatë konfliktit dhe ka kanosur shtetasin D. Q.    

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga