LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bibilushi do krijojë partinë “Fletorja”

17 Prill 2022, 07:42, Satire Politike CNA

Bibilushi do krijojë partinë ?Fletorja?. Sa Ben Dardha e tha këtë gjithë farefisi e kundërshtoi.

Ti nuk e ndrite me ?Libra? e jo më me emrin ?Fletorja?,-ia vunë në dukje.

Madje, disa nuk besonin se do kishte qoftë dhe 10 anëtarë. As sa një fletore katër lekëshe nuk do gjesh njerëz të të ndjekin, i thanë.

Ndaj më mirë quaje partia ?Fletorka? që të jesh korrekt.

Po Ben Dardha nuk e prishi terezinë.

Unë kur krijoj një parti nuk e bëj për vota, por e bëj për gjoba. Le të mos kem asnjë anëtar, nuk më plas fare. Dua një sigël dhe një vulë. Këta i kam levën e Arkimendit, me to unë marr ç?do gjë që shoh në ëndërr.

-E ç?pe në ëndërr?

-Pashë sikur në Boboshticë ishte vendosur një tra dhe çdo makinë që do vinte në Dardhë paguante 10 euro. Djali që priste biletat mbante të shënuar te gjoksi, nga ana e zemrës, emrin ?KOMPANIA BIBILUSHI?. Mendova, pse mos e kap unë këtë koncesion për 99 vjet? Vërtet nuk do jetoj aq, ama le ta gëzojnë nipërit dhe mbesat. Ja pse më duhet partia. Vitin që vjen janë zgjedhjet lokale. Unë ofroj koalicion me Ramën. Ai merr asgjë prej meje e partisë ime koti, por shpëton nga sharjet dhe shpifjet që do i bëja në televizione.Unë marr koncesionin Boboshticë-Dardhë.

Kushërinjtë e Ben Dardhës u pataksën.

Nisën atë çast të mendojnë se ç?detyra do kenë te ky koncension.

Do të presin bileta e do numërojnë para, apo do bredhin nëpër botë si aksionierë të kompanisë, “Blushi and Co??/CNA.al

Arben Bibilushi nuk ka votuar as partinë e tij ?Fletushka?/ Si ja shiti pensionistit Jenisheri

Bibilushi e kishte ëndërr dikur të bëhej berber!

Bibilushi, si veteran lufte

Bibilushi çon në shtëpi një portret të Sali Berishës

Lajmet e fundit nga