LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasja Vjollca Hoxha-Endrit Habilaj, për gjobvënie/ Gazetari thirrje urgjente organeve të drejtësisë

31 Mars 2022, 20:19, Aktualitet CNA
Përplasja Vjollca Hoxha-Endrit Habilaj, për gjobvënie/ Gazetari

Top Channel e  ka pranuar sonte publikisht se është pëdorur përdorur për të vënë gjoba ndaj biznesmenëve.

E gjitha ka ardhur pas njoftimit për mbylljen e emisionit ?Top story?, nga televizini dhe akuzat e ndërsjella mes autorit Endrit Habilaj dhe pronares Vjollca Hoxha.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe gazetati Klodian Tomorri, i cili i bën thirrje organeve të drejtësisë që monitorojnë fondet e BE-së duhet të sekuestrojnë menjëherë dokumentat e zyrës së BE-së në Tiranë.

Tomorri thekson se tani kemi akuza dhe kundërakuza të qarta se financimet e BE-së në Shqipëri janë keqpërdorur për gjobvënie mediatike dhe për fushatën publicitare të inceneratorëve në Tiranë.

?Tani këto organet e drejtësisë që monitorojnë fondet e BE-së duhet të sekuestrojnë menjehere dokumentat e zyres se BE-se ne Tirane. Tani kemi akuza dhe kunder akuza publike se financimet e BE-se ne Shqiperi jane keqperdorur per gjobevenie mediatike ne shkalle te gjere, por edhe per fushaten publicitare te inceneratoreve ne Tirane.

Madje jo fushate publicitare, por me keq akoma. Shtremberimin e te vertetes per te amballazhuar dhe parfumosur m*tin e madh korruptiv te inceneratoreve duke ja u shitur qytetareve shqiptare si nje e mire e madhe publike.

Me nje fjale, ketu ka dy gjera. E para shperdorim i taksave te qytetareve te BE-se dhe e dyta parate e taksapaguesve te BE jane perdorur per te mbrojtur korrupsionin.?/E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga