LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Enkelejd, e mori ferra uratën’/ Ky burri plak ju mundi të gjithëve!

25 Mars 2022, 19:38, Opinione CNA

Nga Ermal Mulosmani

Unë e kuptoj shumë drejtë përpjekjen e Alibeajt e kompani për të ruajtur Partinë Demokratike nga anti amerikanizmi. Kur mendon se çfarë përfaqëson Amerika për gjithë botën e veçanërisht për vendet e vogla e të pazhvilluara si ne, mbështetja e tyre është jetike. Lëre pastaj  ti kemi në dispozicion, siç e ka Rama për shembull. Emisarët amerikanë po shkrihen për të.

Por, Enkelejd, e mori ferra uratën. Ky burri plak ju mundi të gjithëve ju rioshëve modernë, të artikuluar dhe dashnorë të mëdhenj të Amerikës. Megjithë logo vulë edhe seli. Mori i vetëm 2.3 herë më shumë vota sesa ju. I vetëm.

Tani betejën e amerikanizimit të Partisë duhet ta zhvilloni në një Parti tjetër. Quajeni Partia Demokrate Amerikane psh. Rrituni gradualisht dhe krijoni elektoratin tuaj. Por elektorati i Partisë Demokratike ka vendosur që atë Parti ta marrin kundërshtarët e Amerikanëve. Nuk ka vendim gjyqi që ju mbron. Se edhe në ndodhtë që Gjykata e Apelit të mos e njohë vendimin e njohjes do të mblidhet Kuvendi tjetër nga Berisha. Aty do të marrin pjesë jo 8000 po 15 mijë njerëz. Me procedura të rregullta.

Që do iu rishkarkojë e do shpallë zgjedhjet për Kryetar.  Dhe këtë radhë Gjykata do e njohë. Pra rezistenca është e kotë. Jepjani Berishës çelësat e zyrës dhe vihuni përballë tij duke krijuar Partinë tuaj.

Ishte bukur aq sa zgjati por tani mbaroi…

15:09 Opinione

PD e së nesërmes

Nga Ermal MulosmaniPas numërimit të kutisë së fundit të Dibr...

Lajmet e fundit nga