LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritja e çmimit të naftës/ Protestuesit bllokojnë autostradën e Laçit

12 Mars 2022, 18:53, Aktualitet CNA
Rritja e çmimit të naftës/ Protestuesit bllokojnë

Autostrada e Laçit është bllokuar për të paktën 20 minuta mbrëmjen e sotme nga një grup protestuesish të cilët kërkojnë uljen e çmimi të karburanteve.

Banorët e zonës së Milotit në Kurbin janë organizuar sëbashku dhe kanë dalë në mes të rrugës duke paralizuar kështu lëvizjen e automjeteve.

Për disa minuta janë krijuar radhë të gjatë trafiku, por pa incidente./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga