LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Koalicioni qelbësirave"/ Elezi ’masakron’ të besuarit e Bashës: Pyshtyjini në fytyrë, janë servila e batakçinjë

12 Mars 2022, 16:30, Aktualitet CNA

Ish kreu i PD-së së Kukësit Ibsen Elezi, ka dalë në një reagim të fortë në rrjetet sociale, ku i drejtohet të besuarve të Bashës, që deri e mbronin, ndërsa sot kërkojnë shkarkimin e tij.

Elezi shkrun se pjesa më e madhe e tyre janë fare pa vlerë, servila e batakçinjë, një rracë e ndyrë politikanesh të katapultuar që kanë si qëllim të vetëm  interesat e tyre.

“Fiksoni mire fytyrat e tyre !

Demokrate, fiksoni mire fytyrat e atyre qe pas 11 dhjetorit kerkojne “doreheqjen e Lulit”, duan t’ju poshterojne.

Ata nuk duan te njohin vullnetin e 4935 delegateve ne daten 11 dhjetor dhe 44000 anetarve te referendumit ne 18 dhjetor 2021.

Ata s’duan te njohin te parin kuvend se mirefillti  demokratik, qe u mblodh me vullnetin e tuaj, si forma me e larte e demokracise se brendeshme, pasi ata e kane frike demokracine e drejtperdrejte si produkt i katapultimit.

Fiksoni mire fyryrat e tyre, duan t’ju shvlersojne pasi ne ndergjegjen e tyre ju konsiderojne turme, ata “elita” duhet te vendosin mes tyre se cila do jete e ardhmja juaj.

Nderkohe qe ju treguar karakter dhe formim demokratik, pjesa me e madhe e tyre jane fare pa vlere, servila e batakçinje, jane nje rrace e ndyre politikanesh te katapultuar qe kane si qellim te vetem  interesat e tyre.

Bashkimi i tyre nuk eshte gje tjeter veçse modeli i “koalicionit te qelbesirave”, po behen bashke per te shkelur mbi ju.

Fiksoni mire fytyrat e atyre qe:

-Ju mashtruan se Luli eshte nje lider perendimor

– Vodhen votat tuaja per ta mbajtur ate ne krye te PD.

– Jane ata qe ndihmuan Lulin ti fale Rames gjithe pushtetet.

– Jane ata qe ju sulmuan me gaz.

– Jane ata qe po shkelin mbi vendimet tuaja te kuvendit te  11 dhjetorit.

Kushdo qe ju ofron  “koalicionin e qelbesirave”,  peshtyjeni ne fytyre qofte ai edhe Sali Berisha,  PD nuk i duhet bashkimi i qelbesirave por bashkimi i demokrateve ne baze, vetem nje gare e lire e transparente dhe vota juaj mund te percaktoje kush do jene drejtuesit dhe te ardhmen e PD.

Fiksoni fytyrat e tyre, ne mos i peshtyfshi, mos i votoni me !”/E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga