LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk bëhem pjesë e klaneve”/ Deputeti ‘ia plas në sy’ Bashës: Ke bërë marrëveshje me Ramën

12 Mars 2022, 15:27, Aktualitet CNA

Deputeti i PD Lefter Geshtenja gjatë mbledhjes së grupit parlamentar, ka kërkuar sërish dorëheqjen  e Lulzim Bashës.

Ai kam kërkuar ?armëpushim? mes demokratëve, ndërsa akuzoi Bashën se ka bërë marrëveshje me Ramën.

?Unë do kërkoja një ?armëpushim? mes demokrateve, qe situata të qetësohet dhe demokratet të bashkohen.

Hapja dhe bashkimi i PD duhet te nise nga rikthimi i demokratëve brenda institucioneve te partisë. Kjo lëvizje sipas meje është e vetmja zgjidhje për të bashkuar demokratët në bazë.

Është koha për te vepruar, nëse nuk veproni Ju z Basha ky grup është i destinuar te shpërbëhet.

Ju dhe ish kryetari Berisha jeni ulur dhe keni arritur marrëveshje me Ramën, ai ne 2008 e ju ne 2017.

S?besoj qe ka ndonjë arsye pse nuk mund te ulemi ne mes demokratesh për të gjetur një zgjidhje për bashkimin e PD dhe daljen nga kriza për një qellim akoma me te madh. Për t?ju ofruar shqiptareve një alternative qeverisëse dhe për ta nxjerre Shqipërinë nga agonia.

Është koha për një reflektim dhe analize te thellë pasi të gjithë jemi pjese e përgjegjësisë nga veprimi apo mosveprimi i gjithsecilit.

Mendoj qe demokrateve ua kemi borxh djersen mundin sakrificën qe kane bere në këto 31 vjet, është momenti qe t?ua kthejmë këtë borxh duke mos pare për karriget tona dhe duke tejkaluar vetveten.

Unë nuk bëhem pjese e asnjë klani qe ne një mënyre apo tjetër, me dashje apo padashje perçan PD. Unë jam dhe do te mbetem me PD dhe do të kontribuoj fort me mundësitë qe kam që kjo PD te jete e bashkuar dhe force qeverisëse.

Jam i sigurte që Partia Demokratike por edhe në këtë grup parlamentar ka plot njerëz me integritet qe mund ti japim zgjidhje kësaj çështje.

Unë do te dëshiroja qe ky grup parlamentar te jete i bashkuar dhe jo i perçarë për interesa personale te askujt?, ka thënë Gështjena në fjalën e tij./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga