LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protestuesit bllokojnë rrugët/ I drejtohen Policisë së Tiranës

12 Mars 2022, 12:48, Aktualitet CNA

Policia ka bllokuar qarkullimin e makinave në rrugën pranë ?Tajvanit?, ndërkohë që protestuesit kanë nisur të zhvendosen nga sheshi Skënderbej drejt Myslym Shyrit. Në Kryqëzimin në dalje të Myslym Shyrit drejt Policisë së Tiranës, protestuesit janë ulur këmbëkryq në rrugë.

Rrugët janë të mbushur nga qytetarët të cilët vijojnë protestën për rritjen e çmimit të naftës dhe produkteve ushqimore.

Ata kërkojnë edhe lirimin e protestuesve të arrestuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga