LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Durrësi nuk ndalet/ Dhjetra qytetarë dalin sërish në protestë

12 Mars 2022, 16:32, Aktualitet CNA

Qytetarët e Durrësit nuk ndalen ndaj abuzimit me çmimin e naftës dhe produkteve ushqimore.

Pas protestës kombëtare që u mbajt para Kryeministrisë në Tiranë, me dhjetra qytetarë në Durrës kanë dalë sërish në protestë.

Ata kanë nisur rreth orës 17:00 grumbullimin tek Stacioni i Trenit, për të vijuar më pas marshimin drejt autostradës Tiranë-Durrës, ku edhe synojnë që të bllokojnë kalimin e mjeteve.

Qytetarët kanbë kërkuar gjithashtu që kushdo që ka lidhje me politikën të largohet, pasi protesta është e pavarur dhe kërkojnë që të mos politizohet./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga