LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komisioni i Rithemelimit i përgjigjet Bashës/ ‘Mjeran, kërkon të ‘shpëtojë’ duke vënë veten në një hap me Berishën'

12 Mars 2022, 17:18, Aktualitet CNA
Komisioni i Rithemelimit i përgjigjet Bashës/ ‘Mjeran,

Komisioni i Rithemelimit të PD ka reaguar pas refuzimit të Lulzim Bashës për t’u larguar nga Partia Demokratike, duke vënë kushte që ikën vetëm nëse largohet dhe Berisha.

Megjithëse ‘Shtëpia e Lirisë’ fitoi në zgjedhjet e 6 marsit përballë logos së Bashës, teksa PD doli forcë e tretë, Basha sërish po të heqë një paralale mes vetes dhe liderit historic.

Përmes një deklarate, drejtorja e Komunikimit të Komisionit të Rithemelimit, Floriana Garo, shprehet se Basha e mori përgjigjen në 6 mars.

Deklarata
Kaq dite pas katastrofes elektorale ku e katandisi Partine Demokratike, ish-kryetari Lulzim Brava mendon se mund të marrë zvarrë edhe deputetet e Grupit Parlamentar te kesaj partie.

Pasi i eshte pervjedhur gjithe jeten e tij politike pergjegjesise per serialin e humbjeve, edhe kesaj here kerkon t?i shpetoje asaj duke e vene veten tashme i damkosur si humbes serial dhe peng mjeran në një hap me Sali Berishën.

Grupi parlamentar dhe demokratet nuk jane  sot para dilemes: Berisha apo Basha. Për Sali Berishën dhe kanditatet e SHL votuan në 6 Mars me gjithe logon e rrembyer 70 për qind e demokratëve, ndersa PD e vules, braves pengut dhe bunkerit u rendit e treta per here te pare ne 30 vjet qe nga dita e themelimit te saj.

PD e vules dhe logos se rrembyer u katandis ne kete dite sepse Lulzim Brava, peng i aferave dhe pazareve, injoroi dhe mohoi vullnetin e demokrateve dhe voten e tyre te lire brenda PD-se.

Pergjigjen ata e moren ne 6 Mars!

Zgjidhja e vetme eshte bashkimi permes rikthimit tek vota e lire! Anetaret, drejtuesit, deputetet e PD e kane vendin e tyre te pamohueshem ne Partine Demokratike te votes se lire. Kush ka frike voten e lire te demokrateve nuk ka moral te kerkoje voten e shqiptareve!

Çdo demokrate dhe demokrat duhet te kuptoje se perjashtimet dhe mungesa e votes se lire jane vdekja e nje force politike!

Ringritja dhe fitorja kalojne jo duke u bere vegel apo kukull e ndokujt, por vetem permes bashkimit i cili realizohet vetem me nje kusht: Vota e lire!

 

Lajmet e fundit nga