LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rruga e Arbrit e pakalueshme për shkak të dëborës/ Policia Rrugore apel drejtuesve të mjeteve

5 Mars 2022, 17:52, Aktualitet CNA

Aksi i rrugës së Arbrit, bypass-Qafë Murrizë është bërë i pakalueshëm për mjetet për shkak të rreshjeve të dëborës.

Përmes një njoftimi, Policia Rrugore e Dibrës u ka bërë apel shoferëve që të ndjekin aksin e vjeter Klos-Burrel-Ulëz, deri në pastrimin e aksit nga firma kontraktore.

?Qarku Dibër

Për shkak të reshjeve  të dëborës, aksi i rrugës së Arbrit, bypass-Qafë Murrizë është bërë i pakalueshëm për mjetet.

Policia Rrugore apelon drejtuesit e mjeteve që të ndjekin aksin e vjeter Klos-Burrel-Ulëz, deri në pastrimin e aksit nga firma kontraktore.

Aksi rrugor kryesor Peshkopi-Bulqizë-Klos,  është i kalueshëm,por drejtuesit e mjeteve të lëvizin me goma dimërore dhe të kenë me vete pajisjet antirrëshqitëse.

Policia Rrugore ka shtuar prezencën e saj në të gjitha akset rrugore, dhe apelon për kujdes të shtuar në drejtimin e mjetit.

Në rast nevoje kontaktoni në nr 112 ose në Komisariatin Dixhital?, thuhet në njoftimin e policisë./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga