LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kërcënimi ndaj gazetarëve me 15 vite burg”/ Berisha dënon vendimin e Putin: Diktator mizor

4 Mars 2022, 21:07, Aktualitet CNA

Lideri historik Sali Berisha, ka dënuar ashpër vendimin e fundit të presidentit rus Vladimir Putin, i cili nënshkoi ligjin që dëmon me 15 vite burg gazetarët që informojnë për luftën.

Berisha thekson se Vladimir Putin, me gjithçka që po bën, po e çon Rusinë drejt një diktature të re.

Postimi i plotë i Berishës:

Diktatori mizor Putin dekreton denimin e fjales se lire me 15 vjet burg ne vendin e tij dhe bllokon facebook-un ne Rusi!

Te dashur miq, diktatori gjaksor Putin qe po kryen genocid dhe krime kunder njerezimit ne Ukraine firmosi sot ligjin per denimin me 15 vjet burg per ata qe japin lajme te ?rreme? per ushtrine ruse dhe barbarite e saj ne Ukraine. Po ne kuader te denimit te fjales se lire ai sot bllokoi Facebook-un ne Rusi.

Me keto masa ai deshmon se po vendos ne Rusi nje diktature te eger staliniste. sb

 

Lajmet e fundit nga