LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çmimi i naftës/ Gazetari jep alarmin, sa pritet të rritet

5 Mars 2022, 11:54, Aktualitet CNA

Gazetari Lutfi Dervishi ka komentuar rritjen e çmimit të naftës.

Në një postim në rrjetet sociale, Dervishi shkruan se çmimi mund të shkojë shpejt 2500 lekë.

Ndërsa paralajmëron se nëse ndërhyn autoriteti konkurrencës, çmimi shkon menjëherë 3000!

?Nafta 2300! Kam frikë të shkruar gjatë se deri në momentin e postimit mund të shkojë 2500!

Ky është spekullim! Të gjithë kompanitë tregtuese të sinkronizuar nga një dorë në të njëjtën orë, lëvizin çmimin! Drejtimi? Gjithmonë për lart!

Do Zoti nuk ndërhyn dhe autoriteti konkurrencës se çmimi shkon menjëherë 3000!

P.S. Në Ukrainë ka luftë, por nuk ka rritje të çmimit naftës! Duket se shteti atje funksionon! Këtu për fat të mirë nuk ka luftë, por për fat të keq nuk ka as shtet!?-shkruan Dervishi.

Lajmet e fundit nga