LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sondazhi/ Mes Berishës dhe Bashës, ja për kë kanë mendim pozitiv demokratët

14 Shkurt 2022, 20:59, Politikë CNA
Sondazhi/ Mes Berishës dhe Bashës, ja për kë kanë

73.5% e demokratëve mbështesin Sali Berishën.

Këto janë gjetjet e sondazhit të sondazhieres së Silvio Berlusconit, Alessandra Paola Ghislieri nga kompania ‘Euromedia Research’, dhe që u publikua mbrëmjen e sotme në Çim Peka Live në Syri Tv.

Pyetja për të anketuarit ka qenë: Thoni mendimin tuaj (mendimet pozitive) për Sali Berishën dhe Lulzim Bashën?

Zgjedhësit e PD, në masën 73.5% kanë mendim pozitiv për Sali Berishën, 25% për Lulzim Bashën.

Sa i takon votuesve të PS, 13.6% kanë mendim pozitiv për Berishën dhe 19% për Lulzim Bashën.

Zgjedhësit e LSI, 42.2% kanë mendim pozitiv për Sali Berishën dhe vetëm 7.5% për Lulzim Bashën.

Në rang kombëtar, 37.5% e shqiptarëve kanë mendim pozitiv për Berishën dhe 18.7% për Bashën.

Numri i të anketuarve ka qenë 1 mijë.

Lajmet e fundit nga