LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Deklarata e fortë e Berishës/ Basha në dy hetime ndërkombëtare

14 Shkurt 2022, 17:03, Politikë CNA
Deklarata e fortë e Berishës/ Basha në dy hetime

Ish kryeministri Sali Berisha po zhvillon fushatën me të rinjtë e FRPD në Lushnje nga ku ka bërë deklarata të forta për Lulzim Bashën.

Berisha është shprehur se Edi Rama ka rrëmbyer logon e PD dhe ia ka dhuruar Lulzim Bashës për të mashtruar zgjedhësit.

Lideri historik i PD, Berisha është shprehur se asgjë nuk i lidh demokratët e Lushnjes me një njeri që është në dy hetime ndëkrombëtare në lidhje me krimin.

Ndërkaq ai e ka ironizuar Bashën, duke thënë që e ka mbështetur pa e ditur që është një arrë me vrimë.

?Duhet të punojmë për këtë fitore. Prej 15 vitesh është keqqeverisur ky qytet. Në një kat t ëpashembullt Edi Rama ka rrëmbyer logon e PD dhe ia ka dhuruar atë pengut të tij Lulzim Brava me qëllim që  të mashtrojë zgjedhsit. Shpjegojini çdo qytetari se vota për ndryshimin është tek Shtëpia e Lirisë.

Çdo votë në logon e rrëmbyer ëhstë votë e humbur. Asgjë nuk i lidh demokratët e Lushnjes me një njeri i cili që është dy hetime të forta ndërkombëtare në lidhje me krimin. Ai rasti një arrë me vrimë, i prishur?, tha Berisha./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga