LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Kryetarët e bashkive hanë dhe pinë me trafikantët e drogës"/ Deklarata e fortë e kryebashkiakut socialist

14 Shkurt 2022, 12:02, Politikë CNA
"Kryetarët e bashkive hanë dhe pinë me trafikantët e

Kryetari i Bashkisë së Pukës, Gjon Gjonaj në një mbledhje mes drejtorëve të policive të Qarkut të Shkodrës ka deklaruar se ka kryetar bashkie që favorizojnë kultivimin e drogës.

Ai shtoi më tej se ka edhe kryetar që shoqërohen me trafikantë droge, drekojnë me to, madje sipas tij në mes tyre ka edhe punonjës policie.

 ?Ky çrregullim vjen nga mungesa e burimeve njerëzore. Kjo situatë na bën me besu se gjendja do të ndryshojë. Unë mendoj që nuk mundet një polic që thyen disiplinën në Shkodër me e pru në Pukë. Kur ai ka thyer disiplinën e thyen kudo! Nuk mund të jetë kryetar bashkie dikush që telefonohet nga trafikantët dhe han e pinë me to. Ka një problem këtu dhe për këtë duhet me e nis kontrollin që nga kryetarët e bashkisë e deri te punonjësi i policisë se ka pas disa raste që janë konstatuar?, tha Gjonaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga