LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera e shekullit/ Basha del "zbuluar", demokratët tregojnë pazaret me Ramën

14 Shkurt 2022, 09:12, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha së bashku me kryetaren e Komisionit Hetimor Parlamentar për inceneratorët, dolën dje në një konferencë për mediat, ku denoncuan këtë aferë.

Por, pas deklaratave të Lulzim Bashës, demokratët i janë ?vërsulur? me komente, në faqen e tij në rrjetet sociale, duke e akuzuar si ortak të kryeministrit Edi Rama.

Komentuesit e cilësojnë si farsë të ashtuquajturin Komision Hetimor, ndërsa i drejtohen Bashës, duke e quajtur ?mashtrues?.

Por, nuk ka munguar as ironia, ndaj Bashës, ndërsa një qytetar shkruan ?S?të kanë futur ortak maskarenjtë. Po hë se vjen porti i Durrësit dhe do i kapësh ato lekë?

Ndërsa një tjetër shkruan ?Sa i lig e i paftyrë je?.

Po ashtu një ndjekës i Bashës shkruan ?Ju jeni një njeri pa vlera. Shqipetarët i kanë kuptuar mashtrimet tuaja edhe bashkëpunimin me Edi Ramën?

?Ti vetë je i lidhur me ketë Qeveri prandaj e bashkon votën me Ramën. Ti je mashtrues.?-shkruan një tjetër.

Gjithashtu një qytetar shkruan ?Këto mbledhje që i bën Luli i bën sa për sy e faqe se ky është i lidhur me Edi Ramen dhe mbron Edin dhe jo ju demokratëve?.

Më poshtë disa nga komentet në faqen e Bashës, në rrjetet sociale.

Lajmet e fundit nga