LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim më Blinken

14 Shkurt 2022, 07:24, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama prej dy ditësh ndodhet në SHBA, ku pritet të qëndrojë edhe për 2 ditë të tjera. Ai do të marrë pjesë këtë të hënë në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, ku Shqipëria është anëtare e përkohshme.

Ndësa të martën me 15 shkurt, kryesocialsiti pritet të ketë një takim me Sekretarin Amerikan të Shtetit Anthony Blinken.

Ky takim i Ramës vjen pas vendimit se SHBA dhe vendi ynë të jenë bashkëpenëmbajtës të çështjes së Ukrainës në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga