LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera me inceneratorët/ Ish-ministri mesazh SPAK: Paguajmë për një shërbim që nuk e marrim

14 Shkurt 2022, 08:21, Politikë CNA

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar lidhur me skandalin e inceneratorëve, e quajtur edhe si afera e shekullit.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani ngre pyetjen se ku shkojë partë që paguhen nga Bashkia Tiranë për djegien e mbetjeve, kur djegësi mungon.

Ndër të tjera ish-ministri ironizon duke thënë se më shumë besim ka tek formulari i Qeverisë se tek SPAK-u.

?Po ndonjë pyetje për këto paret, që paguhen nga Bashkia Tiranë për djegie mbetjesh, kur djegësi mungon a ka ai formulari i Ed Ramës?

Jo për gjë po desha ta informoj duke iu përgjigjur një pyetje të tillë. Se mos thotë pastaj që ?e paska bërë Erioni me kokë të vet. Unë sdi gjë?!!!

Mbi të gjitha, mbase ndërhynte të ndaloheshin këto pagesa, se po paguajmë për një shërbim që NUK e MARRIM!

Dhe po e paguajmë shtrenjtë, shumë shtrenjtë!!!

Më shumë shpresë kemi te formulari i qeverisë se te SPAKU i drejtësisë??, shkruan Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga