LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hetimi belg për ‘Toyota Auris’/ Gazetarja nxjerr detajet: Do ketë veprime të tjera për Bashën

14 Shkurt 2022, 20:49, Politikë CNA
Hetimi belg për ‘Toyota Auris’/ Gazetarja nxjerr detajet: Do

Prokurorët belgë do të kryejnë veprime për Lullim Bashës në kuadër të hetimit për çështjen ?Toyota Auris?.

Kështu tha në emisionin ?Noë? me Erla Mëhillin gazetarja Anduena Llabani, e cila ka qenë në kontakt me prokurorët e Tiranës dhe të SPAK-ut lidhje me këtë çështje.

?Do të kemi një hetim jo vetëm për subjekte që janë hetuar e hetohen në Belgjikë për llogari të Belgjikës që janë me vendqëndrim në Shqipëri, por do të kryhen veprime edhe për z. Basha?, tha Llabani.

Gazetarja tha se prokurorët belgë do të vijnë sërish në Shqipëri, pasi i kanë hapur hetimet dhe kanë kërkuar nga prokuroria bashkëpunim të ndërsjellë për hyrjen e 3.4 milionë euro në Shqipëri./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga