Formula 1 shumë pranë rikthimit, zyrtarizohen datat për testet para-sezonale

26 Janar 2022, 16:07, Sport CNA
Formula 1 shumë pranë rikthimit, zyrtarizohen datat për testet

Drejtuesit e skuderive të Formula 1, janë dukë bërë edhe punimet e fundit në makinat për sezonin e ardhshëm. Kështu, me detajet e fundit për tu rregulluar, ata kanë filluar gjithashtu të nxehin edhe motorët.

Kështu, Formula 1 ka publikuar edhe datat e testimeve para-sezonale për vitin 2022. Ashtu siç është traditë tashmë, testet e para të makinave do të kryen në Barcelonë dhe më pas do të vijojnë në Bahrein.

Dy sesione nga tre ditë secila do të zhvillohen përpara fushatës me 23 gara të Formula 1 për sezonin e ri. Në Barcelonë do të jetë dalja e parë e makinave nga data 23 deri më 25 shkurt.

Më pas makinat do të udhëtojnë në Bahrein. Testet do të zhvillohen nga datat 10 deri në 12 mars. Gjithçka kjo përpara Çmimit të madh të Bahreinit që do të startojë më 18 mars.

Lajmet e fundit nga