Zbulohet vendimi i Chelseat për Armando Brojën

26 Janar 2022, 08:25, Sport CNA
Zbulohet vendimi i Chelseat për Armando Brojën

E ardhmja e Armando Brojës është kthyer në një rebus shumë interesant, me shumë të panjohura. Sulmuesi po shkëlqen te Sauthempton, klubi kërkon ta mbajë, ndërsa tifozët e Çelsit duan që ai të kthehet në ekipin mëmë, duke parë edhe interesin nga klube të tjera që pretendojnë të blejnë kartonin e tij.

Por sipas mediave pranë klubit londinez, vendimi i bluve mund të jetë i ndryshëm nga ai që mendohet. Tomas Tuhel sheh me sy shumë të mirë futbollistin, por nuk do të dëshironte të kishte në radhët e tij një futbollist që ka nevojë të luajë vazhdimisht, e të mos i dhurojë minutat që meriton. Nga ana tjetër, klubi nuk është gati të heqë dorë nga lojtari, pasi sheh potencial te ai.

Ndaj po mendohet që pas vitit të huazimit te Vitese dhe atij te Sauthempton, Broja të jepet në huazim edhe në verën e ardhshme. ?The Express?, bën të ditur se një tjetër vit larg ?Stamford Bridge?: shihet gjithnjë e më shumë si një mundësi për sulmuesin që ka tashmë një listë të madhe admiruesish. Nuk dihet ende nëse ky huazim do të jetë te Sauthempton apo në një klub tjetër, pasi për futbollistin kanë filluar të interesohen klube edhe më të mëdha në Premier Ligë.

Lajmet e fundit nga