Rikthehet Kupa e Shqipërisë, këto janë duelet që luhen sot

26 Janar 2022, 08:00, Sport CNA
Rikthehet Kupa e Shqipërisë, këto janë duelet që luhen

Rikthehet sot Kupa e Shqipërisë për të zhvilluar fazën çerekfinale teksa luhen dy sfida në orën 13:45, në stadiumin ?Flamurtari? dueli Flamurtari-Vllaznia dhe në stadiumin ?Arena Egnatia?, takimi Egnatia-Laçi.

Janë mësuar edhe arbitrat e dy ndeshjeve që do të vendosin drejtësi sot. Në takimin Flamurtari-Vllaznia, arbitër kryesor do të jetë Blerim Ziri, i mbështetur nga asistentët Alfred Shkreta dhe Enea Gjoni.

Arbitri i katërt pritet të jetë Kreshnik Cjapi. Në VAR do të jetë Adrian Beqiraj dhe në AVAR, Erind Burgu.

Në sfidën Egnatia-Laçi, arbitër kryesor do të jetë Klodian Shahini, i mbështetur nga asistentët Fatmir Lama dhe Rexhino Mersinasi. Arbitër i katërt pritet të jetë Andi Koçi. Në VAR do të jetë Olsid Ferataj, ndërsa në AVAR, Ilir Tartaraj.

Lajmet e fundit nga