E KRYER/ Dopio goditje në merkato, Teuta “rrëmben” dy lojtarët e Kukësit

26 Janar 2022, 10:11, Sport CNA
E KRYER/ Dopio goditje në merkato, Teuta “rrëmben” dy

Teuta nuk ndalet në merkato. Pasi kanë afruar disa lojtarë cilësorë si Hebaj, Qaqi apo Avdyli, kampionët në fuqi kanë arritur të sigurojnë edhe dy futbollistë të tjerë dhe këtë herë kanë bërë merkato te Kukësit.

?Supersport? bën me dije se durrsakët kanë gjetur akordin me Klejdi Daci dhe mesfushorin Ergys Peposhi. Daci luan si sulmues dhe do jetë alternativa e parë e Rubin Hebajt, ndërsa Peposhi mbulon disa role në fushë.

Që të dy lojtarët nuk kanë gjetur shumë hapësira dhe për këtë arsye kanë vendosur të largohen nga Kukësi për të firmosur me Teutën që do të drejtohet sërish nga Renato Arapi.

Lajmet e fundit nga