Memelli me dhimbje koke, katër mungesa për ndeshjen me Teutën

26 Janar 2022, 08:46, Sport CNA
Memelli me dhimbje koke, katër mungesa për ndeshjen me Teutën

Skënderbeu po vuan mungesat në këtë periudhë të kampionatit. Pas Vitijës dhe Vrapit, korçarët kanë humbur  së fundmi edhe dy lojtarë të tjerë.

Bëhet fjalë për Agnaldo Moraesh dhe Randi Dumfur, të cilët me shumë mundësi nuk do të jenë të gatshëm as për ndeshjen e parë të Kupës me Teutën që do luhet të enjten.

Moraesh u dëmtua në seancën e fundit para Kukësit dhe për pasojë ka munguar në atë takim. Ndërsa Randi ka një shqetësim shëndetësor të ardhur vetëm në momentet e fundit të pragsfidës.

Të dy lojtarët me shumë mundësi do të mungojnë edhe në Kupë. Përveç mungesës së fatit në shumë takime, tani Skënderbeu duhet të vuajë edhe mungesat./CNA.al

Lajmet e fundit nga