"Kurrë nuk do të bëhem president i FSHF-së, s'jam i aftë"/ Dritan Shakohoxha dje dhe sot (VIDEO)

26 Janar 2022, 11:30, Sport CNA
"Kurrë nuk do të bëhem president i FSHF-së,

Dritan Shakohoxha, komentatori sportiv që po përdoret në një garë, për kreun e FSHF-së si fasadë, jo më larg se 4 vite më parë ka qenë një nga mbështetësit më të zjarrtë të Armando Dukës, në garën kundër të ndjerit Bashkim Fino.

Asokohe Shako mbronte me fanatizëm, presidentin aktual të FSHF-së dhe ishte krahu i djathtë i Dukës,ndërsa tashmë po përdoret nga Erion Veliaj & CO për të hedhur baltë mbi FSHF-në dhe vetë Dukën. Me zë dhe më figurë  jo më larg se 4 vite më parë në një përballje me gazetarin dhe juristin, Fation Shehu, në emisionin ?Zonë e Lirë”, Shakohoxha shprehej se nuk do të bëhet kurrë president i FSHF-së dhe se Armand Duka do të ishte mik i tij gjithë jetën.

?Unë nuk jam i përfshirë kaq shumë, sa të kem kaq informacione. Unë jam në punë, punoj drejtor i ?Supersportit?.

Nuk dua të punoj në asnjë vend, kam gjithë këto vite që punoj në futboll.

Armandon e kam mik dhe do ta mbaj gjithë jetën, nuk e kam njohur, 3 javë para fushatës. Çështja është se këtu ka hyrë shumë thellë politika?, deklaronte Shakohoxha. Për më tepër shikoni videon e mëposhtme:

 

Lajmet e fundit nga