E fundit!

x

EKSKLUZIVE- Sulmi ndaj FSHF/ UEFA dhe FIFA zbarkojnë në Tiranë

26 Janar 2022, 11:05, Sport CNA
EKSKLUZIVE- Sulmi ndaj FSHF/ UEFA dhe FIFA zbarkojnë në Tiranë

Sulmet, kërcënimet dhe shpifjet palimit ndaj presidentit Armand Duka dhe FSHF-së në ditët e fundit kanë alarmuar UEFA-n dhe FIFA-n. ?CNA.AL? mëson ekskluzivisht se të hënën do të zbarkojë në Tiranë për një vizitë zyrtare e cila ka në protokoll edhe një takim me kryeministrin Rama, për këtë situatë të jashtëzakonshme, presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin.

Disa ditë më vonë, ?CNA.AL?, ka arritur të zbulojë se në kryeqytet do të zbarkojë edhe presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino. Të tmerruar nga ngjarjet e fundit dhe nga sulmet e Veliajt, Braçes, Bashkisë Tiranë dhe njerzve të qeverisë, ka sjellë një mobilizim të UEFA-s dhe FIFA, lë që të kuptohet se politika po kalon çdo limit.

Në ditët në vijim pritet të ndiqet me mjaft kureshtje se si do të rrjedhin ngjarjet pas vizitave që presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin dhe ai i FIFA-s, Xhani Infantino, do të kenë me kryeministrin Rama dhe jo vetëm.

Vlen të theksohet, se ditët e fundit, në adresë të presidentit actual të FSHF-së, Armand Duka, kanë mbërritur kërcënime e shantazhe, teksa jo më larg se para 2 ditësh, në banesën e tij u vendos edhe lëndë plasëse.

Gjithë kjo baltë dhe situatë e jashtëzakonshme e krijuar së fundmi, dukët e iniciuar nga politika e qelbur, ku protagonist absolutë në këto ditë kanë qenë kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe deputeti Erion Braçe, që kanë sulmuar vazhdimisht me metoda nga më të ndryshmet, FSHF-në dhe Dukën personalisht. /CNA.AL

Lajmet e fundit nga