Vllaznia mund Flamurtarin dhe prek gjysmëfinalen e Kupës

26 Janar 2022, 15:00, Sport CNA
Vllaznia mund Flamurtarin dhe prek gjysmëfinalen e Kupës

Vllaznia ka marrë një fitore shumë të vlefshme në transfertë me shifrat 2-1 ndaj Flamurtarit, duke hedhur një hap të sigurt drejt gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë.

Ashtu siç pritej, ishte Vllaznia që diktoi ritmin e ndeshjes, duke parë edhe ndryshimin në cilësi në radhët e dy skuadrave, pavarësisht rotacionit që kishte bërë trajneri Brdariç për këtë duel. Mustedanagiç ishte autori i dy golave për shkodranët, të cilët më pas lëshuan terren dhe i dhanë mundësinë Flamurtarit të kthehej në lojë me golin e Oliveira, duke rrezikuar në fund edhe të pësonin golin e barazimit.

Por rezultati përfundimtar 2-1 bën që shkodranët të hedhin një hap të sigurt drejt gjysmëfinaleve, të cilat do të përpiqen t?i vulosin në ndeshjen e kthimit pas dy javësh.

Lajmet e fundit nga