LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkarkimi nga posti i Presidentit/ Meta mesazh Ramës

25 Janar 2022, 11:05, Politikë CNA
Shkarkimi nga posti i Presidentit/ Meta mesazh Ramës

Presidenti Ilir Meta e ka nisur dhe po e vazhdon ditën në rrjete sociale.

Pas deklaratës për raportin e TI mbi korrupsionin, pas fotove të liqenit të Pogradecit, Meta është shfaqur sërish në rrjete sociale.

Këtë radhë me një tjetër mesazh që flet për sovran e për popull.

?I përkas popullit të 2 marsit dhe alternativës së sovranizimit?, shkruan Meta.

Ky mesazh vjen një ditë pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, një ditë më parë ku foli qartë për largimin e tij, pa i mbaruar mandati zyrtar.

Duke lënë të kuptohet se po pret vendimin e Gjykatës Kushtetuese për shkarkimin e tij, Rama, u bëri thirrje deputetëve të grupit parlamentar socialist që të hidhnin ide, për një kandidaturë për President./CNA.al

Lajmet e fundit nga