Korrupsioni/ Basha i hidhet në sulm aleatit të tij

25 Janar 2022, 09:50, Politikë CNA
Korrupsioni/ Basha i hidhet në sulm aleatit të tij

Lulzim ka reaguar pas raportit të Transparency International? për korrupsionin.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Basha shkruan, se raporti i fundit i ?Transparency International? konfirmon se armiku i mirëqenies së shqiptarëve është korrupsioni.

Sipas tij, përhapja e tij në çdo nivel të qeverisë Rama po e mban Shqipërinë në vendnumëro.

?Lufta kundër korrupsionit është sot interesi ynë kombëtar, për të çliruar vendin dhe institucionet e tij nga të korruptuarit. Ndonëse një grusht i vogël njerëzish po mundohen ta mbajnë peng të ardhmen, ajo tashmë ju përket shqiptarëve?, shkruan Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga