LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Riorganizimi i PD Korçë/ Deputetja jep detajet, çfarë synohet

25 Janar 2022, 19:27, Politikë CNA
Riorganizimi i PD Korçë/ Deputetja jep detajet, çfarë

Partia Demokratike e Korçës ka nisuur të riorganizohet. Këtë gjë e bëri të ditur deputetja Sorina Koti, e cila në një intervistë për media u shpreh se demokratët duan një bashkim, ndërsa shton se baza është ajo që vendos pozicionin në parti për një person dhe baza është ajo që shkarkon dikë nga funksionet në PD.

Deputetja gjithashtu uron që nga ky organizim të ketë unitet për të qenë bashkë në logon e PD, për të dhënë mesazhin që në këtë parti mbizotëron liria e demokracia.

?Demokratët duan bashkim. Demokratët kanë dhënë mesazh se do jenë bashkë, pavarësisht gjithçkaje, sepse kanë 30 vjet që luftojnë për demokraci në vend. Dega e PD Korçë ka nisur riorganizimin. Baza mendon se fraksionet duhen pranuar, sepse nuk mendohet dot që të përjashtohen deputetë dhe funksionarë të tjerë të lartë të Partisë Demokratike.

Baza është ajo që vendos pozicionin në parti për një person dhe baza është ajo që shkarkon dikë nga funksionet në PD. Uroj dhe shpresoj që të kemi një unitet, për të qenë bashkë në logon e PD, për të dhënë mesazhin që në PD mbizotëron liria e demokracia. Në strukturat e partisë do zgjidhen njerëzit që e meritojnë, nuk kemi përjashtuar asnjë demokrat në Korçë?, deklaroi Koti./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga