LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Bashën nuk e konsideroj si njeri normal"/ Ndoka zbulon si i mashtroi në 2019

25 Janar 2022, 16:33, Politikë CNA
“Bashën nuk e konsideroj si njeri normal"/ Ndoka zbulon si i

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, ka komentuar situatën në PD, ku u shpreh se Basha nuk gëzon mbështetjen e asnjërit prej aleatëve.

Në një lidhje me fax news, Ndoka kujtoi edhe rastin e bojkotit të zgjedhjeve lokale në 2019, duke theksuar se Basha u i kishte mashtruar duke i siguruar se kishte mbështetjen e armerikanëve dhe se do të organizoheshin zgjedhje të reja lokale.

?Sot ai nuk është as kryetari i PD por në marrëdhëniet që u krijuar, Basha u tregua një politikan tinëzar, i pabesë edhe në agjendën e krijuar së bashku. Unë personalisht nuk e konsideroj fare si politikan por as si njeri normal që mund të flasësh me të. Në këtë kuptim, edhe në pjesën morale që ka mbetur tek PD, ne do mbështesim grupin e Rithemelimit që drejtohet nga zoti Berisha.

Të them të drejtën ne kemi pasur kontakte të vazhdueshme njëri me tjetrin. Për të gjithë është një moment mjaft delikat. Unë dhe partia Demokristiane e kemi vendosur me kë do jemi, por asnjë prej aleatëve nuk e sheh veten komod me Lulzim Bashën. Të gjithë aleatët janë më afër grupit të Rithemelimit të PD për shumë arsye. 

Ne shohim si rrezik pjesën e opozitës sot, është hera e parë në 30 vite demokraci që lideri i opozitës është kapur peng nga kryeministri. Ju e patë vetë se vetëm fubtollin e quanin si ?ishull të pashkelur? se Lulzim Bravën nuk e konsideronin si një problem më. Sot nuk kemi një opozitë që të kontrollojë këtë kryeministër, kemi një kryetar të PD që është kapur peng dhe kryen pazare me kryeministrin. Ky besoj duhet të jetë shqetësimi ynë kryesor.

Ne këtë Lulzim Bashë kemi patur para 3 viteve kur bojkotoi zgjedhjet lokale dhe na mashtroi edhe neve në 2019 duke na thënë se zgjedhjet do të përsëriteshin sepse kishte mbështetjen e SHBA-ve dhe se kishte folur me përfaqësuesin amerikan Palmer.”/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga