LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Erion Veliaj i nxjerr “bojën” Ramës/ Ish-ministri zbulon prapaskenat

25 Janar 2022, 11:52, Politikë CNA
Erion Veliaj i nxjerr “bojën” Ramës/ Ish-ministri zbulon

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, e ka cilësuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj si ?bojënxjerrësin? e qeverisë.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan se ajo që duhet të na shqetësojë është kapja e drejtësisë nga qeveria dhe jo fjalori prej laci, I Erion Veliajt.

?Edhe njëherë:

Fjalori prej laci i Erion Velisë nuk mund të jetë shqetësim ynë!!!! Fjalori është çështje etike. Kjo e fundit është e keqja më e vogël përpra dëmit të madh që po sjellin në shoqëri këta rrugaçë ordinerë.

Opinionit në thelb, i intereson të dijë më shumë në lidhje me deklarimin ?? do tua nxi jetën me SPAK e me prokurori??

Përse Erion Veliaj ndjehet i sigurtë që SPAK dhe Prokuroria do ti përgjigjen?!

A është drejtësia e pavarur?! Kjo është çështja dhe, jo cilësia apo varësia e k? të Erionit!

Fjalori rrugaç është thjesht fshehja e marrjes nën kontroll të drejtësisë?

Erioni në fund të fundit është bojënxjerrësi i qeverisë??-shkruan Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga